akumulator li-ion Bosch

Jak wybrać akumulator li-ion Bosch w odpowiednim sklepie.

Akumulatory Bosch swoje wejście na rynek zawdzięczają nowej technologii, która pozwoliła powstanie nowej generacji baterii, o dużych pojemnościach. W XXI wieku to chyba najwyższa pora dla pozostawienia narzędzi spalinowych i zastąpienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich główna zaleta to wysoka moc i prędkość naładowania. Jeżeli musimy pracować dość długo winniśmy zakupić 2 akumulatory Bosch. Jeden się ładuje, a na dodatkowym pracujemy. Jeżeli nie znamy jaki rodzaj konkretnie kupić, żeby mieć dodatkowy akumulator li-ion Bosch winniśmy zakupić taki sam jak posiadamy lub spytać producenta który będzie pasował do naszego narzędzia. Na każdym narzędziu jest kartka z numerem seryjny. Po podaniu dokładnego ciągu znaków producent wybierze nam dobry akumulator Bosch. Najchętniej kupowany akumulator dostępny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on najczęściej kupowany, ponieważ maj 4 ważne cechy:

  • lekka konstrukcja,
  • znacznie niski stopnień samorozładowania
  • długim cyklu żywotności
  • brak efektu pamięci co świadczy, że możemy je podpiąć pod ładowanie w każdej chwili nie musimy czekać, aż zupełnie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego typu kumuluje więc dwa razy więcej mocy niż bateria niklowo-kadmowa. Bardzo ważnym elementem, jest to, że nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo wolno mniej więcej traci 20% swojej energii miesięcznie. Baterie nie powinny być nigdy rozładowane zupełnie, winien być naładowany w 40%. Akumulatory niklowo kadmowe są to inne rodzaje baterii mniej popularne. Były one dopasowane do działania przy wyjątkowo ciężkich warunkach. Ich odpowiedni zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Ze względu na zawartość kadmu zostały wycofane.

Akumulatory Bosch zalety:

  • brak kabla – dzięki temu, potrafimy je używać tam gdzie trudno jest podejść z przewodem jak np. praca w ogrodzie lub na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tutaj nie ma problemu, jeżeli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch prosty i łatwy w przechowywaniu posiadają wyjątkowo niewiele miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwoli na parę godzin działania bez przerwy.

Dobór tak naprawdę nie jest prosty. Różnią się one także siłą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie polecany osobą do prac domowych, o wyższej sile natomiast dla profesjonalistów czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom. Warto także zwrócić uwagę na sposób złącza do akumulatora i zawsze kupować taki, jaki jest do niego kierowany. Akumulatory Bosch ich trwanie ładowania jest dość szybki około 4-5h. Ale wszystko zależy od stopnia rozładowania. Dlatego poleca się posiadać zawsze akumulator Bosch zapasowy. Jeśli nie potrafimy poradzić sobie z wyborem, a jest on naprawdę spory, korzystnie jest spytać sprzedawcę o pomoc. On na pewno wybierze odpowiedni rodzaj do naszych potrzeb, a my będziemy szczęśliwi.