wiertarko wkrętarka Bosch

Chcesz szybko kupić wiertarko wkrętarka Bosch, choć nie wiesz na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Bosch wiertarko wkrętarka to urządzenie, jakie jest niezmiernie wskazane, ale i łatwe w obsłudze. Warto ją mieć w swoim w domu. Jest urządzeniem koniecznym każdego warsztatu.
Wiertarko wkrętarka Bosch na które parametry zwrócić uwagę przy jej zakupie?
Służą one do wkręcania i wykręcanie śrub. Potrafią być małe lub duże. Zaopatrzone są w uchwyty, dzięki jakim umieszczamy bity, a te z kolei pasują do różnych łbów. Wiertarko-wkrętarka Bosch na akumulatory czy zasilana z sieci? Ważna z nich, jaka posiada akumulatory może być wykorzystywana w ciężko widocznych miejscach. Są one zwykle małe i proste. Ich ważna wadą jest mała moc, dlatego wiercenie w trudnych materiałach takich jak beton może zakończyć się niepowodzeniem. Musimy i pamiętać o ich naładowaniu. Przy większym okresie pracy może nam się rozładować. Akumulator jest w asortymencie, jednak, jednak potrafimy zakupić kolejny, żeby w razie rozładowania pierwszego można go używać. Są one w technice litowo-jonowej (Li-Ion) lub litowo-polimerowej (Li-Poly). Bosch wiertarko wkrętarka zasilana z gniazdka jest bardziej wydaja i posiada potężniejszą siłę. Jednak wiąże się to z większym ciężarem. Może być ona przez to mniej poręczna w stosowaniu. Innym istotnym faktem na który powinniśmy zwrócić uwagę jest jej moc. Wiertarko wkrętarka Bosch o wyższej sile będzie większa i mniej wygodna, ale za to poradzi sobie świetnie z jakimkolwiek produktem. Potrafimy je właściwie podzielić na 3 kategorie:

  • ok. 3,6 V- typowe, niewielkie prace
  • od 10 V do 18V: mocniejsze wkrętarki o większym bardzo mocne urządzenia używane przez ekspertów.

Innym bardzo istotnym czynnikiem przy, który powinniśmy wziąć pod uwagę kiedy planujemy kupić wiertarko wkrętarka Bosch https://elkar-sklep.pl/kategoria/marki/elektronarzedzia-bosch/wiertarko-wkretarka-bosch/ to okres obrotowy. Od niego zależy czy będziemy mogli tylko wkręcać śrubki czy również wiercić się w twardym materiale jak kamień. Wiertarko-wkrętarka Bosch posiada pierścień, dzięki jakiemu potrafimy regulować moc. Im ogromniejsza liczba na nim, tym potężniejszy moment obrotowy. Możemy sprawdzić na nim np. 40 Nm czyli na naszym kręgu liczba np. 20 i to z taką ogromną mocą Bosch wiertarko wkrętarka będzie funkcjonować. Miejmy na uwadze jednak, aby moment obrotowy dopasować do materiału z jakim chcemy działać. Nie zawsze ogromniejsza moc jest odpowiedniejsza, ponieważ możemy zniszczyć materiał, na jakim tworzymy.


Udar nie każda wiertarko-wkrętarka Bosch ją posiada. Jeśli potrzebujemy ją do konkretnych wyrobów będzie on konieczny. Musimy jednak mieć na uwadze, iż do wiercenia udarowego odpowiednie są wiertła hartowane stworzone z węglika wolframu.
Wiertarko wkrętarka Bosch do czego możemy ją użyć:

  • wiercenia w mocnych materiałach
  • wkręcania śrub o szerokiej średnicy
  • do błyskawicznego i również głębokiego wkręcania ogromnej śruby.

Bosch wiertarko wkrętarka to urządzenie ponadczasowe, które przyda się w każdym domu czy zakładzie. Dodatkowo wybierając model z udarem, będziesz miał wielkie możliwości wiercenia w rozmaitych przedmiotach.